Anya-nyelv-csavar (2021)

Iskolánk számos hagyománnyal büszkélkedhet. Ezek közé tartozik a minden év novemberében tartandó Anya-nyelv-csavar vetélkedő is. Hagyományról beszélünk, hiszen 12 évvel ezelőtt rendeztük meg első alkalommal, iskolánk keretein belül, majd területi szinten. A későbbiekben egyházmegyei, majd 5 évvel ezelőtt országos rangra emelkedett a versengés.          Igaz, a fennálló járványhelyzet miatt személyes jelenléttel nem tudtuk megrendezni, de az ország minden pontjáról érkeztek nevezések az online megmérettetésre. Erre két korcsoportban került sor: az 5-6. és 7-8. osztályosok között. Az első forduló során egy változatos feladatokból álló, 50 kérdéses tesztet kellett kitölteniük, melyre 30 perc állt rendelkezésükre. Az 5-6.-osok közül 8, a 7-8. évfolyamról pedig 6 csapat jutott a döntőbe. Ebben a fordulóban a számítógépen, meet program használatával csatlakoztak az élő versenyhez. Telefonjaik segítségével válaszolhattak a képernyőn megosztott kérdésekre. Nemcsak a tudásuk, hanem gyorsaságuk is beleszámított a végeredménybe.

Eredmények:

5-6. évfolyamon: I. Békésszentandrás

                               II. Nagykáta

                               III. Vác

7-8-évfolyamon: I. Csanádapáca

                              II. Tiszafüred

                              III. Ajka

Minden résztvevő csapatnak és tanáraiknak köszönjük részvételüket! A díjazottaknak szívből gratulálunk! Reméljük, jövőre is találkozunk!

                                                                                                          magyar munkaközösség