Az Aranytoll verseny eredményei

Immár 15. alkalommal rendezték meg Gödöllőn az Aranytoll egyházmegyei helyesírási versenyt, amelyen iskolánk minden évben képviselteti magát, és diákjaink rendre szép eredményeket érnek el.

Az idei versenyen tanulóink az alábbi helyezéseket szerezték:

2. évfolyam

  • Boldizsár Sára – 13. helyezés
    Felkészítő: Orosz Istvánné
  • Kolbeek Ádám – 11. helyezés
    Felkészítő: Bognárné Szabó Csilla

3. évfolyam

  • Kéri Kornélia – 6. helyezés
    Felkészítő: Rajtáné Bártfai Andrea
  • Pákozdi Andor – 2. helyezés
    Felkészítő: Takács Tímea

4. évfolyam

  • Revuczky Szofi – 5. helyezés
    Felkészítő: Kovácsné Sevella Zsuzsanna
  • Buresch Zselyke – 21. helyezés
    Felkészítő: Orosziné Kufcsák Zsuzsanna

5. évfolyam

  • Molnár P. Barnabás – 10. helyezés
    Felkészítő: Szűcs Zita
  • Lengyel Maja – 17. helyezés
    Felkészítő: Szűcs Zita

6. évfolyam

  • Magyari Nóra Lili – 6. helyezés
    Felkészítő: Pálfalvi Andrea
  • Nagy Dániel – 12. helyezés
    Felkészítő: Bordás-Giesz Istvánné

7. évfolyam

  • Huszár Viola – 8. helyezés
    Felkészítő: Szűcs Zita
  • Kristóf Zsálya – 2. helyezés
    Felkészítő: Szűcs Zita

8. évfolyam

  • Halász Lili – 7. helyezés
    Felkészítő: Pálfalvi Andrea
  • Vágó György – 8. helyezés
    Felkészítő: Pálfalvi Andrea

Szívből gratulálunk minden résztvevő diáknak, valamint a felkészítő tanítóknak és tanároknak a kiemelkedő munkához és eredményekhez!

A mi Zoli bácsink

Cegléd város Önkormányzatának képviselő-testületi ülésén köszöntötték Etédi Zoltán testnevelő tanár urat abból az alkalomból, hogy elnyerte a „Cegléd Város Sportjáért” szakmai kitüntetést.

Etédi Zoltán pályafutását iskolánkban kezdte. Már főiskolás évei alatt elköteleződött a kézilabda mellett, majd 1986-ban, diplomája megszerzése után tért vissza Ceglédre, ahol 1999-ig a város NB I/B-s és NB I-es csapatában játszott.

Testnevelőként számos kiváló sportoló pályájának elindításában játszott szerepet, többek között: Lőrincz Tamás, Lőrincz Viktor, Pásztor Mátyás, Jansik Szilárd, Bíró Norbert és Vég Zsombor.

A tanítás mellett közel húsz éven át kézilabdaedzőként is dolgozott, és generációk számára szervezett sí-, kajak-kenu- és lovastáborokat.

A Magyar Diáksport Szövetség javaslatára 2024-ben Pest vármegyében elnyerte az „Év tesitanára” címet, majd 2025-ben Cegléd Város Önkormányzata a sportéletben végzett kiemelkedő munkásságáért a „Cegléd Város Sportjáért” kitüntetésben részesítette.

Igazán büszkék vagyunk Rá! Szívből gratulálunk az elismeréshez!

Föld napi projekthét

Iskolánk alsó tagozatos diákjai a Föld napja alkalmából egy egész héten át különféle, a környezettudatosságot erősítő programokon vettek részt. A gyerekek figyelemfelkeltő plakátokat készítettek, melyekkel a természet védelmére hívták fel a figyelmet. Emellett kisfilmeket néztek, mesét dolgoztak fel, rejtvényeket és kódfejtő feladatokat oldottak meg, így játékos formában mélyítették el ismereteiket.

A legkisebbek rajzokkal fejezték ki gondolataikat a környezetvédelemről, míg minden osztály saját virágokat ültetett az iskola udvarán. Ezeket a növényeket a jövőben maguk a diákok gondozzák majd, ezzel is erősítve felelősségérzetüket és a természet iránti elköteleződésüket.

A programsorozat nemcsak élményekben gazdag hetet biztosított a tanulóknak, hanem hozzájárult ahhoz is, hogy tudatosabban figyeljenek környezetük védelmére és szebbé tételére.

39. Budapest Judo Cup nemzetközi verseny 2026.04.25-26.

2026.04.25-én Hegedűs Dóra U 13-as korosztályban  36 kgban: III. helyezést ért el

Dóri felversenyzett az idősebb korosztályba, ahol legyőzte lengyel ellenfelét, majd ukrán ellenfelétől kikapott, így a vigaszágra került. Következő meccseit magabiztosan nyerte az izraeli, magyar és ukrán ellenfeleivel szemben. Szívből gratulálunk neki!

Rajzverseny

Nagy örömmel osztjuk meg, hogy a Pátyon megrendezett Aradi Jenő Megyei Rajzverseny második fordulójába három tanulónk is bejutott. Az élő megmérettetésen, színes csendélet kategóriában kiemelkedő teljesítményt nyújtva a 4. helyezést szerezték meg.

Szeretettel gratulálunk:

  • Fedák Krisztina Jázmin (6.a)
  • Zsoldos Zsófia (6.a)
  • Csiszár Menta Otília (8.c)

Büszkék vagyunk rájuk, további sok sikert kívánunk!

Április 22. – A Föld Napja

A Föld Napja arra hív bennünket, hogy hálával tekintsünk a teremtett világra, amelyet ajándékba kaptunk. 
A Biblia is emlékeztet: „Az Úré a föld és ami betölti…” – mi pedig felelősséget kaptunk, hogy gondját viseljük. 

Vigyázni a természetre nemcsak kötelesség, hanem hitünk megélése is a mindennapokban.
 Óvjuk környezetünket;
 Gondozzuk a ránk bízott világot;
Becsüljük meg a teremtés ajándékait;

Tanítsuk meg gyermekeinknek is: a teremtett világ szeretete Isten iránti szeretetünk egyik formája. 

Versmondó verseny

Iskolánk tanulója, Martin Dániel (2.a osztály) kisebb korcsoportban a II. helyezést érte el a tegnap megrendezésre kerülő városi versmondó versenyen. Eredményéhez szívből gratulálunk és további sok sikert kívánunk!

Versmondó verseny

Büszkék vagyunk Váróczi Áron 4.b osztályos tanulónkra, aki a ma megrendezett városi versmondó versenyen II.helyezést ért el szavalatával. 
Szívből gratulálunk neki, és további sok sikert kívánunk a jövőben is! 

Versmondó verseny (felső tagozat)

Iskolánkban a felső tagozaton is lezajlott a versmondó verseny, ahol diákjaink színvonalas előadásokkal örvendeztették meg a zsűrit és a közönséget.

Helyezettek:

1. helyezett: Urbán Julianna (5.a)

Felkészítő tanár: Szűcs Zita

2. helyezett: Hegedűs Dóra (5.b)

Felkészítő tanár: Bogádiné Velkey Katalin

2. helyezett: Ádám László (5.a)

Felkészítő tanár: Szűcs Zita

3. helyezett: Bognár Orsolya (6.b)

Felkészítő tanár: Pálfalvi Andrea

A helyezett tanulók képviselik iskolánkat a városi versmondó versenyen, amely a könyvtárban kerül megrendezésre.

Gratulálunk minden résztvevőnek a szép szerepléshez, a helyezetteknek pedig külön elismerésünk! Sok sikert kívánunk a további megmérettetéshez!

Városi versmaraton

Büszkék vagyunk diákjainkra, akik részt vettek a Városi Versmaratonon, és bátran, lelkesedéssel szavalták el kedvenc verseiket.

Alsó tagozat képviseletében: 

1.a, 2.a, 3.a osztály;

Balla Lilla Erzsébet, Kósik Anna és Raj Lili 3. c osztályos tanulók

Felső tagozat képviseletében:

Varjasi Lívia, Preszka Janka, Tonté Ella, Czene Gréta Petra 5. c osztályos tanulók, valamint Bujdosó Máté 7.b osztály, Hamza Hanna és Rafael Jázmin 8.a osztályos tanulók. 


Szívből gratulálunk minden résztvevőnek a színvonalas előadásért és a felkészülésbe fektetett munkáért!
Köszönjük, hogy méltón képviseltétek iskolánkat!