LEGO gyárban a 2.b osztály

Június első napján a 2.b osztály tanulmányi kiránduláson vett részt a nyíregyházi LEGO gyárban. A világon összesen hat LEGO gyár működik, és ez a létesítmény a második legnagyobb közülük. Itt készül szinte az egész világ számára a DUPLO termékcsalád.

A gyárban mintegy 5000 ember dolgozik, ennek ellenére a gyártósorok mellett alig láttunk dolgozókat, hiszen a folyamatok nagy részét modern robotkarok végzik. A biztonságosan kialakított karzatokról figyelhettük meg a gépek és a munkatársak összehangolt tevékenységét. Különösen lenyűgöző volt a raktárban zajló, akár 12 méter magasra történő targoncázás.

Sok érdekes információval gazdagodtunk, többek között megtudtuk, hogyan ellenőrzik a DUPLO elemek minőségét: a daraboknak ellen kell állniuk a harapásnak, a törésnek, valamint a festéklepattogzásnak is. Igazi élményt jelentett bepillantani „LEGÓORSZÁG” titkaiba, amely minden résztvevő számára maradandó élményt és értékes tapasztalatot nyújtott.

A kirándulás külön öröme volt, hogy a gyerekek egyedi LEGO ajándékokat is kaptak. Az utazás is jó hangulatban telt: a 2,5 órás IC vonatút során vidám közösségi élményekben volt részünk, hiszen a gyerekek egymással megosztva kedvenc játékaikat közös játékokat szerveztek.

A kirándulást Détári Eliza anyuka, Pósalaki László apuka, valamint Bognárné Szabó Csilla és Berkó Edit tanító nénik szervezték.

Vándorkupa

Iskolánk fantasztikus sikert ért el a hétvégén megrendezett Ceglédi Futófesztiválon! 

Óriási büszkeséggel jelentjük, hogy közösségünk elnyerte a „Legaktívabb iskola” díját, és ezzel együtt hazahozta a vándorkupát! 

Diákjaink, pedagógusaink és a lelkes szülők együtt bizonyították, hogy az összefogás, a kitartás és a mozgás szeretete csodákra képes. Köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult ehhez a szép eredményhez! 

Hajrá továbbra is – jövőre is ott leszünk!

Úrnapja – 2026. június 7.

Ma a katolikus egyház egyik legszebb és leglátványosabb ünnepét, Úrnapját (Corpus Christi) ünnepeljük. 

Ez a nap az Oltáriszentség, vagyis Jézus Krisztus jelenlétének ünnepe. Hagyományosan sok helyen virágszőnyegekkel díszített utcákon vonulnak végig a körmenetek, melyek a hit, az összetartozás és a közösség erejét jelképezik.

 Iskolánk számára ez az ünnep lehetőség arra, hogy:

  • megálljunk egy pillanatra a rohanó hétköznapokban,
  • értékeljük közösségünk erejét,
  • és felidézzük a hagyományok szépségét.

 Kívánjuk, hogy ez a nap hozzon békét, elcsendesedést és örömet minden család életébe!

3.b osztály az Öveges Diáklaborban

Ebben a tanévben különleges programmal gazdagodott a 3.b osztály: három alkalommal látogattunk el a Kecskeméti Piarista Iskola Öveges Diáklaborjába, ahol Béla bácsi vezetésével izgalmas kísérleteken vettünk részt.

A foglalkozásokon a halmazállapotok világát fedeztük fel: megismertük a szilárd, a folyékony és a légnemű anyagok tulajdonságait, és saját kezünkkel tapasztaltuk meg, hogyan változnak az anyagok egyik állapotból a másikba. Béla bácsi türelmes, játékos magyarázatai révén a tudomány igazán közel került minden kisdiákhoz.

Ezúton szeretnénk megköszönni a Kecskeméti Piarista Iskolának és Béla bácsinak a lehetőséget és a figyelmet, amellyel a gyerekeket fogadták. Reméljük, hogy a jövőben is lesz alkalmunk visszatérni!

3.b osztály és a Tanító nénik

Mezei Akadályfutó Verseny

Iskolánk tanulói remekül szerepeltek a Mezei Akadályfutó Versenyen.

Kurucz Koppány kiváló teljesítményével a 3. helyezést szerezte meg, míg Molnár Anna a dobogó második fokára állhatott fel, így 2. helyezést ért el.

Az egyéni sikerek mellett csapatban is szépen helytálltunk: az összesített eredmények alapján iskolánk a 3. helyen zárt.

Résztvevő tanulók:
Patkó Panka, Patonai Petra, Détári Lili, Molnár Cintia, Hamza Hanna, Molnár Anna, Hanus András, Differt Lukas, S. Tóth Darell, Kurucz Koppány, József Gábor, Nagy Anna, Tomcsányi Lili, Zsoldos Zsófia, Zsolnai Boglárka, Sárváry Szabolcs, Ecseri Lehel, Horsik Zente, Nagy Dániel, Szakács Bendegúz

 Gratulálunk minden résztvevőnek a kitartásához és a szép eredményekhez!

KIDS Országos Labdarúgó Verseny

skolánk két csapattal képviseltette magát a budapesti országos döntőn június 3-án.

 2. korcsoport
Csapatunk fantasztikus teljesítményt nyújtva 1. helyezést ért el a 7 induló csapat közül! 
Tagok: Maró Balázs, Varga Zsombor, Pádár Bene, Szőke Miklós, Fehér Botond, Patonai Gergő, Karsai Levente

 4. korcsoport
A fiúk szintén remekül szerepeltek, és 3. helyen végeztek az 5 csapatos mezőnyben! 
Tagok: Szendrei Patrik, Stefanucci Ferenc Marco, Sárik Zalán, Differt Lukas, Csáki Bence, Vágó György, Mészáros Noel, Cseh Milán, Kis Dominik

Gratulálunk minden résztvevőnek a kitartó munkához és a szép eredményekhez! Büszkék vagyunk rátok! 

Az Úr Lelke vezessen az egyenes úton…

Iskolánkból két tanító néni vett részt egy különleges zarándoklaton (21 km), melynek során feljutottak a Csóványos csúcsára (938 méter). 
Az út során volt lehetőség elcsendesedésre, pihenésre, közös beszélgetésekre, imádságra és egy meghitt, természetben elfogyasztott ebédre is.

A túrát iskolánkért, az ide járó gyermekekért és kollégáinkért ajánlottuk fel. Hálás szívvel tértünk haza, lelkileg feltöltődve, hitben, a közösség erejében és a teremtett világ szépségében megerősödve. 

Köszönjük a lehetőséget: Kovács-Besze Tímea és Slezákné Molnár Mónika

Országos Diákfilm Fesztivál

2026.05.20-án rendezték meg az Országos Diákfilm Fesztivált Budapesten. Farkas Dávid 7.a osztályos tanulónk két kisfilmje (Esti vonat, Skyfall) is bemutatásra került és jutalomban részesül. A bemutató után Dávid szakmai beszélgetésben is részt vehetett, hasznos instrukciókat kapott a további munkához.
Szeretettel gratulálunk!

Pünkösd

Pünkösd a Szentlélek eljövetelének ünnepe. A szeretet, az öröm és az összetartozás üzenetét hordozza számunkra. Arra tanít bennünket, hogy hitben, békében és egymást segítve éljünk közösségben.

Sportsikerek

2026. május 2-án Szigetváron rendezték meg az U11 és U13 korcsoportú magyar bajnokságot, 160 induló részvételével.

Eredmények:
U11, 58 kg – 1. hely: Józsa Sarolta (5.a)
U13, 58 kg – 3. hely: Józsa Sarolta

Saci saját korosztályában három győzelemmel – két tussal és egy technikai tussal – magabiztosan nyerte meg súlycsoportját. Egy korcsoporttal feljebb is remekül helytállt, csak a későbbi bajnok tudta megállítani egy szoros, 2:0-s mérkőzésen.

2026. május 17-én a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián rendezték meg az U10–U11 korcsoportú magyar bajnokságot, közel 300 induló részvételével.

Eredmény:
58 kg – 1. hely: Józsa Sarolta 

Saci a női magyar bajnoki címe mellett ezen a napon a fiúk között is bajnok lett!

Gratulálunk Sacinak a kiemelkedő eredményekhez!