Pénz7 (2024)

Iskolánk ebben az évben is csatlakozott az országszerte megrendezésre kerülő Pénz7-hez, azaz a pénzügyi témahéthez.

A Pénziránytű Alapítvány és a Medve Matek együttműködésében megrendezésre kerülő PénzFutam, ingyenes szabadtéri játék keretében. A felső tagozatosak, évfolyamonként 4-5 fős csapatokba rendeződve pénzügyi számításokat végeztek, szabadban kijelölt állomásokon.

Az iskolánk által kijelölt Pénzfutam pályánkon (a Medve Matek pályáihoz csatlakozva saját pályát alakítottunk ki) GPS koordináták segítségével kellett felderíteni az egyes akadálypontokat. Az adott ponton megkapták a pénzügyes feladatot és a következő ponton kellett beadni a megoldást és így tovább, mindezt 45 perc alatt. A sikeresen teljesített feladatok függvényében pedig bronz, ezüst, arany illetve gyémánt oklevélhez juthattak a gyerekek, ami a játék végén rögtön meg is érkezett a telefonjukra. Célunk az volt, hogy felhívjuk a figyelmet a pénzügyi tudatosságra, a pénzügyi kultúra fejlesztésének fontosságára, az üzleti ismeretek megalapozására. A diákok örömmel vettek részt a Pénzfutamon.